Genel Bilgi

Sandviç paneller, bileşenlerinin en iyi özelliklerini alarak oluşan hafif ama dayanıklı yapı malzemeleridir. Sandviç Panel üretiminin ilk adımının atılmasına 2.Dünya savaşının sonunda Soğuk Depo talebinin artışı ve oluşan enerji krizi sebep olmuştur.

Ardından gelen hızlı ve modern yapılaşma talebi; Dünya çapında enerji krizinden kaynaklanan enerji maliyetleri; Mimarların sandviç panel‘in tasarım esneklığini ve çeşitliliğini farketmesi ile birlikte sandviç panel yapılarda talep edilen bir malzeme haline gelmiştir.

Sandviç Paneller continue bir hatta Taşyünü, Camyünü, Poliüretan (PUR), Poliizosiyanurat (PIR) ve Ekspande Polistiren olarak 5 çeşit yalıtım malzemesi ile farklı kalınlıklarda üretilmektedir. Alt ve üst sac kaplama olarak boyalı galvaniz, galvalum, galfan, alu-zinc, paslanmaz çelik, boyalı veya natural alüminyum malzeme kullanılmaktadır. Kullanım yerlerinin ihtiyaclarına göre polyester, plastisol, PVdf ve foodsafe boyalı olarak imal edilmektedirler. Tüm RAL kodlarında imalatları mümkündür.