Metapanel

Metapanel Yapı Elemanları San. ve Tic. A.Ş. , 20 Haziran 2011’de Gaziantep 2.Organize Sanayi Bölgesinde 10.000 m² alan üzerinde 7.000 m² kapalı alanda kurulmuştur. Faaliyet alanı Poliüretan(PUR) & Poliizosiyanurat (PIR) ve Taşyünü izolasyonlu sandviç panel üretimi, satışı ve ihracatı olan Metapanel A.Ş. ; 2016 yılında ikinci continue hattının da devreye girmesi ile birlikte, Gaziantep 5.Organize Sanayi Bölgesinde 50.000 m² alan üzerinde 17.000 m² kapalı alanda üretimine devam etmektedir.

Metapanel A.Ş. ısı yalıtımı, hava geçirimsizliği, hijyen, estetik, yangın izolasyonu gibi tüm ihtiyaçlara cevap veren izolasyonlu Çatı ve Cephe Panellerinin yanı sıra Asidik Ortamlar ile Gıda Üretim tesislerinde kullanılmak üzere ürettiği CTP ve PET’li Çatı Paneli, ses izolasyonu için Akustik Taşyünü Çatı ve Cephe Paneli, teras çatılar için PVC-TPO Membranlı Çatı Paneli, Konteyner ve Prefabrik yapılar için H Cephe paneli ve Soğuk Depo paneli ile piyasanın tüm ihtiyaçlarına ürün gamı ile cevap verebilmektedir.

AR-GE organizasyonuna ve uygulamalarına büyük önem veren Metapanel A.Ş. ,TS EN 14509 standardına uygun olarak TSE belgesine ve tüm ürünlerinde CE işareti uygulamasına sahiptir. Müşteri memnuniyeti odaklı pazarlama ve üretim stratejisine sahip Metapanel A.Ş. ürün kalitesine arttırmak amacı ile yerli ve uluslararası kalite belgelendirme çalışmalarına devam etmektedir. Balkanlar, Ortadoğu, Türki Cumhuriyetler, Afrika ve Avrupa’ya üretiminin %30’unu sevk eden Metapanel A.Ş., kurulumundan bu yana yurt içi ve yurt dışında dikkatle seçtiği müşteri ve bayi ağı ile güven, kalite ve konfor için aranılan ve kullanılan bir marka olmayı başarmıştır.