CTP (Cam Takviyeli Elyaf)

CTP levhalar Cam Elyaf Takviyesi ve polyester reçineden oluşmakta olup, özellikleri nedeni ile benzeri birçok malzemeden farklılık göstermektedir.

CTP(Cam Takviyeli Polyester) kaplama ve izolasyonu; yüksek mekanik değerlere sahip, cam elyaf keçe ile taşıyıcı bir matriks reçine’nin (Polyester) katkısıyla kimyasal reaksiyonu sağlanarak elde edilen üstün nitelikli kaplama şeklidir.

CTP’li çatı panellerinin sağladığı ısı izolasyonu özelliklerinin yanı sıra, kullanılan CTP ‘nin korozif olma özelliğinden dolayı kimyasallara ve yüksek ısıya karşı dayanıklıdır. CTP malzemesi termoset plastik grubunda olması nedeniyle ısı ile şekil değiştirmez ve -40°C ile +120°C arasında ısı dayanımı sağlar. Darbelere karşı dayanıklı, kırılmaya karşı zayıftır. CTP levhaları, çatı panelinin alt sacı yerine kullanıldığında endüstriyel yapılar, kimyasal üretim yapan tesisler, gıda tesisleri, gübre kurutma tesisleri, spor tesisleri,termal yüzme havuzları ile tarım ve hayvancılık sektöründeki yapılarda sıklıkla karşılaşılan ısı izolasyonu, hijyen ihtiyacı ve korozyon problemlerine çözüm getirmektedir.