Kalite Politikası

Metapanel Ailesi olarak müşterilerimizin memnuniyetini sağlamak amacı ile üretim, pazarlama ve satış sonrası hizmetlere kadar tüm süreci kapsayan ISO 9001:2008 Kalite Sistemini uygulamakta ve etkinliğini sürekli iyileştirmek için çalışmalarımız devam etmektedir. Tüm ürünlerimiz TS EN 14509:2014-04 standardına uygun olarak imal edilmektedir.

Yönetim ve çalışanlar olarak hedefimiz yeniliklere açık, teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, kalite bilincine sahip, sektöründe lider bir kuruluş olmaktır. Bundan kaynaklı tüm ünitelerde kaliteli hizmet bilincini yerleştirmek ve eğitim programları oluşturarak çalışanların ve müşterilerimizin kalite arttırma ve geliştirme faliyetlerine katılımını sağlamaktayız. Ürün kalitesine yönelik ulusal ve uluslararası standartlara tam uyum sağlamak; Müşteri ihtiyaçlarını taleplerını ve beklentilerini belirlemek, yerine getirmek ve memnuniyetini geliştirmek içim süreçlerimizi iyileştirme çalışmalarımız devam etmektedir.

Metapanel ürünleri TS EN 14509 standardına uygun olarak üretilmekte ve hammadde girişinden başlayarak bitmiş ürüne kadar tüm süreçlerde kontrolleri gerçekleştirilmektedir.

Standard kalite test methodları ;

  • Renk Tonu Tespiti
  • Metal Darbe Dayanımı Testi
  • Çekme Dayanımı Testi
  • Panel Basma Dayanımı Testi
  • Metal Dik Çekme Testi